دانشگاه شهید بهشتی

معرفی كتاب: فیزیک سیستم‌های تصویربرداری پزشکی/جلد اول (چاپ دوم)

تاریخ انتشار: 1399/05/08 08:44 ق.ظ

                  

          فیزیک سیستم‌های تصویربرداری پزشکی/جلد اول (چاپ دوم)


نویسنده: بوشبرگ و همکاران
مترجم: دکتر علیرضا کمالی اصل
چاپ دوم: 1398، 530 صفحۀ وزیری، قیمت: 600.000 ریال

این کتاب یکی از موفق‌ترین آثار موجود در سطح دنیاست که در اغلب دانشگاه‌های مطرح دنیا تدریس می‌شود و به واسطة جامعیت موجود در بخش‌های ارائه شده، یکی از پرمخاطب‌ترین کتاب‌ها در سطح دنیا در حوزة سیستم‌های تصویربرداری پزشکی به شمار می‌رود.
ویراست نخست این کتاب با استفاده از مطالب دورة آموزشی بازبینی رزیدنت‌های رادیولوژی انجام پذیرفت. با اینکه عناوین همانند رئوس مطالب دروس آموزشی بودند، خود کتاب مجدداً نوشته شد. پس از تکمیل ویراست اول در سال 1993 تاکنون تکنولوژی تصویربرداری پزشکی پیشرفت‌های مهم بسیاری داشته است؛ در نتیجه در ویراست دوم، بیشتر فصل‌ها به طور کامل بازنویسی شد ولی سازماندهی متن کتاب به صورت چهار بخش اصلی بدون تغییر باقی ماند و فصل‌های جدیدی نیز به آن افزوده شد.
در این کتاب نویسندگان سعی بر آن داشته‌اند تا مطالب مهم در ارتباط با فیزیک سیستم‌های تصویربرداری را بیان کنند. کتاب اصلی حاوی 25 فصل و 2 پیوست و برخی جداول است که به واسطة حجم مطالب، گروه مترجمان تصمیم گرفتند که مطالب در 2 یا 3 جلد آورده شود. در جلد اول، فیزیک سیستم‌های رادیولوژیکی از قبیل تیوپ ایکس، آنژیوگرافی، ماموگرافی و... بررسی شده‌اند و در جلدهای دیگر مباحث ام.آر.آی، سی‌تی، پزشکی هسته‌ای ، پت و... ارائه شده است.
مخاطبان این کتاب معمولاٌ دانشجویان رشته‌های مهندسی پرتوپزشکی، مهندسی پزشکی، فیزیک پزشکی، رادیولوژی، پیراپزشکی، آنکولوژی و سایر رشته‌های مرتبط با فیزیک سیستم‌های تصویربرداری پزشکی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس است. اگر چه دیده شده است که برخی از مباحث این کتاب در برخی از واحدهای درسی دورة دکتری رشته های مرتبط نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

Sorosh-Icon
کلید واژه ها: معرفي كتاب
منبع خبر مرکز نشر آثار علمی دانشگاه
تعداد مشاهده: 988
اخبار : معرفی كتاب: فیزیک سیستم‌های تصویربرداری پزشکی/جلد اول (چاپ دوم)
Top

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

Shahid Beheshti University,دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی