رد کردن تا محتوای اصلی

دانشکده مهندسی برق

برو به جستجو
پارسی
درباره
حوزه ریاست
دانشکده‌ها
مدیریت ها
سامانه ارتباط با ما
ارتباط با ما
سایت های شخصی
  
ase.sbu.ac.ir > پارسی > دانشکده‌ها > دانشکده مهندسی برق  

خانه 

 

 دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر

ase.sbu.ac.ir > پارسی > دانشکده‌ها > دانشکده مهندسی برق
 
 
 دانشكده مهندسي برق اولين مرکز علمی ارائه دهنده آموزشهاي تخصصي در صنعت برق كشور بوده كه در سال 1346 تحت عنوان گروه انتقال و توزيع در مركز آموزشهاي تخصصي برق تشكيل شده و با ارتقاي كمي و كيفي فعاليت‌ها؛ نيروي انساني و امكانات در حال حاضر به عنوان دانشكده مهندسي برق و کامپيوتر انجام وظيفه مي‌نمايد. در حال حاضر دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر از سه گروه مهندسی قدرت، مهندسی کامپیوتر – الکترونیک و مهندسی کنترل- ابزار دقیق تشکیل گردیده است.
دانشجویان در مقطع دكتراي مهندسي برق گرايشهای قدرت و كنترل،  کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق گرایشهای قدرت، کنترل، تجدید ساختار،  حفاظت سيستمهاي الكتريكي، مديريت وكنترل سيستم قدرت، ماشين هاي الكتريكي و درايو و کارشناسی در رشته شبکه های انتقال- توزیع و کنترل- ابزار دقیق، الکترونیک ، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر مشغول به تحصیل می باشند. 
 

 

دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر در سال 1346 با عنوان گروه توزيع و انتقال در مركز آموزشهاي تخصصي برق با هدف ارائه آموزشهاي كاربردي به پرسنل وزارت نيرو تاسيس گرديد و پس از 45 سال با گسترش وظايف آموزشي  و پژوهشي،  به دانشكده برق و كامپيوتر دانشگاه صنعت آب و برق شهيد عباسپور ارتقا يافته است.

 ما اعتقاد داريم توانسته ايم ضمن حركت در مرزهاي دانش، آموزشهاي و پژوهشهاي كاربري موردنياز صنعت برق كشور را با بالاترين استانداردهاي آموزشي ارائه كنيم به نحوي كه اكثر فارغ التحصيلان اين دانشكده در بخش هاي مختلف صنعت برق كشور در پستهاي مختلف كارشناسي و مديريتي مشغول ارائه خدمت به ميهن اسلامي مي­باشند.

 

 تمام كادر علمي اين دانشكده شامل 45 عضو هئيت علمي و 21 كارشناس خبره  ضمن داشتن بالاترين استانداردهاي آموزشي، داراي تجربيات فراوان صنعتي نيز بوده و در پروژه­هاي مختلف صنعت برق مشاركت داشته و دارند. اين دانشكده در سه سطح كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي و در گرايشهاي مختلف مورد نياز صنعت دانشجو مي­پذيرد. از شما عزيزان دعوت مي كنم كه با مطالعه بخشهاي مختلف اين خانه برگ با امكانات و فعاليت­ها و دستاوردهاي دانشجویان و اعضای هیت علمی اين دانشكده بيشتر آشنا شويد.

 

رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

امروز: 

      برابر با:

 

 تازه ها

ویرایش
مرتب‌سازی براساس ضمیمه‌هااستفاده از SHIFT+ENTER برای بازکردن این منو (پنجره جدید).
 Attachmentاطلاعیه تکمیلی انتخاب واحد دانشجویان تحصیلات تکمیلی برق گرایش قدرت
 Attachmentقابل توجه دانشجويان كارشناسي ارشد برق قدرت گرايش سيستم هاي قدرت ورودي 97 و ماقبل
 Attachmentقابل توجه دانشجويان ارشد كنترل