رد کردن تا محتوای اصلی

امکانات

برو به جستجو
پارسی
درباره
حوزه ریاست
دانشکده‌ها
معاونت‌ها
سامانه ارتباط با ما
ارتباط با ما
سایت های شخصی
  
ase.sbu.ac.ir > پارسی > معاونت‌ها > معاونت فرهنگی و اجتماعی > مدیریت برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی > امکانات > بسیج دانشجویی  

 

بسیج دانشجویی یعنی آن حرکت مؤمنانه انقلابی نسل جوان دانشجو

    « مقام معظم رهبری»

 
  
بسیج دانشجویی تشکلی است که در جهت پاسداری از آرمان های گرانقدر اسلام و انقلاب تلاش می نماید. اشاعه تفکر بسیجی به معنی حضور در تمامی حوزه ها (فرهنگی، فکری، مذهبی، علمی) نظم یافتگی، سازماندهی و پوشش دادن سلیقه های گوناگون، برقراری ارتباط و همدلی با تمامی دانشجویان، پرهیز از وابستگی به جناج های سیاسی، ترویج تفکرات به جای تبلیغ اشخاص و رقیب ندانستن هیچ یک از سازمان ها و تشکل های متعارف از خط مشی های این تشکل می باشد.

زمینه های فعالیت های بسیج دانشجویی در دانشگاه به شرح ذیل می باشد:

الف ) فرهنگی – هنری:
 با توجه به بنیادهای اعتقادی بسیج دانشجویی، حضور در عرصه های فرهنگی و تقابل با تهاجماتی که از این جبهه متوجه نظام اسلامی می شود از مهمترین فعالیت های این تشکل است. برگزاری اردو، برگزاری نمایشگاه های متعدد کتاب، عکس و ... از این نوع برنامه ها است.

ب ) فکری – سیاسی:
با هدف افزایش سطح اطلاعات و آگاهی های سیاسی در زمینه های مختلف نظیر برگزاری همایشها، سخنرانیها، میزگردها و ...

ج ) بانک نرم افزاری بقیه الله:
 نرم افزارهای موجود در این مرکز کلیه زمینه های علمی، آموزشی، مذهبی، سینمایی و  ... را شامل می شود.

د ) مرکز مطالعات فکری – مذهبی باقرالعلوم (ع):
 هدف از تاسیس این مرکز ارتقاء سطح مذهبی – سیاسی دانشجویان با بیش از 2000 عنوان کتاب است.

ه ) مذهبی:
 این واحد ضمن ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر بین کانون قرآن و عترت (ع) و هیئت پنج تن آل عبا (ع ) در راستای ارائه هر چه منظم تر فعالیت های مذهبی دانشگاه و ... می باشد.

و ) دفاع مقدس:
این واحد با هدف زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و پاسداشت فداکاری های رزمندگان سلحشور در هشت سال دفاع مقدس و در راستای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با اهداف و آرمان های آن عزیزان فعالیت هایی از قبیل برگزاری اردوی سالانه بازدید از مناطق جنگی جنوب، بزرگداشت شهدا و ... را برگزار کرده است.

ز ) تربیت بدنی

ح ) فعالیت های علمی و کمک آموزشی

ط ) سمعی وبصری

ی ) واحد خواهران

با توجه به اینکه بخش عظیمی از بار سنگین انقلاب به دوش بانوان کشور است و با نظر به جایگاه بالای این قشر در سازندگی فکری و تربیت نیروهای آینده ساز مملکت، این واحد به منظور برآورد نمودن نظرات خواهران و غنی تر نمودن فعالیت ها از سال 1383 آغاز به کار نمود.
از مهمترین برنامه های این تشکل می توان به اردوی فرهنگی بازدید از مناطق جنگی، اردوی 3 روزه تفریحی مازندران گلستان، برگزاری مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی (ع) با حضور قاریان برجسته قرآن و گروه های تواشیح، اجرای تئاتر خیابانی هزار و سیصد و شصت و جنگ، برگزاری مراسم زیارت عاشورا در ارتفاعات کلک چال (تپه نورالشهدا)، برگزاری اردوی تفریحی دامغان، برگزاری مراسم جنبش دانشجویی از رسالت تا انحراف، برگزاری مراسم سیاسی تحت عنوان صلاحیت و عدم صلاحیت را نام برد.